O nás

[:cs]Založení chovatelské stanice

Naše chovatelská stanice z Duhové zahrady vznikla v prosinci 2016. Jsme malá rodinná chovatelská stanice založená na lásce k plemeni šeltie. Zakladatelkou naši CHS je  Bagietka Serenczas. Našim cílem je odchovávat pěkná a zdravá štěňátka v rodinném prostředí. S budoucími majiteli rádi zůstaneme v kontaktu. Chovatelský servis je pro nás samozřejmostí.

Náš příběh

K šeltiím jsme se dostali tak trochu omylem. Toto plemeno jsme vůbec neznali. Hledali jsme menšího parťáka, ale společenského a na dlouhé výlety. Na internetu jsme našli „malou kolii“ a hned nám padla do oka. Rozhodli jsme se tedy pro šeltii a musím říct, že to bylo naše nejlepší rozhodnutí. Netušili jsme, že dlouho jen s jednou nevydržíme. Jejich povaha je úžasná. Jsou citlivé, přátelské k lidem, nekonfliktní ke psům, úžasní společníci na cestách a jak jsme již později zjistili, vynikající na všechny možné sporty.

Věnujeme se s nimi výstavám, kde Mekky dokončil několik titulů, Bagietka získala pěkná ocenění ve velké konkurenci a Jackie svoji postavou i povahou okouzlila mnoho rozhodčích. Gary byl pořízený jako nevýstavní parťák, ale je to úžasný a krásný pes s perfektní povahou. Roku 2023 po nečekané ztrátě Mekkyho jsme si dovezli novou posilu týmu, Buffy.

Během pár let jsme s nimi vyzkoušeli několik psích sportů – flyball, pasení oveček, coursing, agility a obedience. Vzhledem k časovým možnostem jsme si museli vybrat, kterému sportu se budeme věnovat. Vyhrála u nás obedience, tzv. vysoká škola poslušnosti. Během pár měsíců jsme složili základní zkoušku obedience a na začátku roku 2018 jsme zvládli i OB1. Momentálně se věnujeme rally obedience.

Ve volném čase pořádáme srazy šeltií a kolií v Brně, kterých je cca 7 do roka. Rekordní počet  šeltií na srazu je 50 (akce pořádaná pro pomoc útulku Tlapky na cestě aneb pomáháme pejskům bez domova), průměrně kolem 25. Je milé se takto potkávat, užít si společně den a poznat vždy nějaké nové tváře.

Nejhezčí na tom všem je, že jsme poznali mnoho milých lidí z různých koutů ČR. S některými jezdíme i na společné dovolené. Šeltie  nejsou jen psem, ale životním stylem.

[:en]smeckaHistory of Kennel

Our Kennel The Rainbow Garden had been founded in 2016. We are young kennel grounded with love to breed of Shetland Sheepdogs and we hope that our Kennel will start with our auspicious Bagietka Serenczas. Our best wish is to breed pretty and healthy litter of puppies in the family environment. As a future owner of our puppies we will prefer people, who are going to do sports with the dog(s) or they will do dog shows, and we will be ready to support you. Additionally, as we mentioned, we are going to be always family breeder and for us is very important to stay in touch with our puppies and their owners in the future.

About us

On very begging we got know Shetland Sheepdog coincidentally. We had been searching for little buddy for hiking and longer trips. On the web sides we found “little collie” dog and it catch one’s eye. We decided for Sheltie and honestly, that was the best decision. At that time we didn´t know, that one is not enough. They have beautiful character. They are sensitive, friendly with people, conflict-free with another dogs, good companion for trips and as well great for all different kind of sports what we found out later on.

Currently we are owners of three Shelties, we have to males and one female. We like to participate on the dog shows, where Mekky won many of Champions and Bagietka got already nice results from the dog shows. With a Gary we doesn´t have dog shows ambitions however he is handsome dog with really very nice character.

During last three years we tried many different kind of dog sports as flyball, herding sheeps, coursing, agility and obedience. Due to time reasons we had to choose which sport we would like to prefer. We picked obedience, and during couple of months we passed the basic obedience exam and currently we are preparing our self to higher obedience exam level.

Meet and Greet

We took the opportunities to meet other friends with their shelties and collies by Meet and greet which we organize approx. 7 times per year in Brno area. There was already record of 50 attended shelties (that was an event for a dog shelter „Paws on Journey “or we are supporting dogs without a home in general), however average number of shelties by Meet and Greet is approx. 25. It is always pleasure to meet others, meet new faces and spend nice day together.

The best think is that we already meet many of very nice people from all different areas of Czech and with some of them we are spending our vacation together. Shelties are not only dogs, but they are life style.

[:]